KONTAKT Z NAMI +48 533 133 600

Bezpieczeństwo

Firewalle i Unified Threat Management (UTM), Antywirusy, Storage i Archiwizacja.

Szkolenia

Szkolenia dla specjalistów IT oraz dla osób chcących podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.

Doradztwo

Profesjonalne doradztwo oraz wdrożenia rozwiązań serwerowych Microsoft Windows Server oraz Linux Server (Ubuntu, Debian, CentOS).

Menu strony
Partnerzy


Validacja

Valid XHTML 1.0 Transitional

ESET Remote Administrator

Konsola do centralnej administracji programami ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus

Zdalna administracja

ESET Remote Administrator umożliwia łatwe i skuteczne zarządzanie programami ESET Endpoint Security i ESET Endpoint Antivirus ‘NOD32’ oraz rozwiązaniami ESET do ochrony serwerów plikowych, pocztowych czy bramy internetowej zainstalowanymi w Twojej sieci, niezależnie od jej wielkości.

Dzięki niemu administrator może z jednego miejsca nadzorować całą sieć, zarówno stacje robocze jak i serwery. Wbudowany system zarządzania zadaniami umożliwia szybką reakcję na pojawiające się zagrożenia. Oprócz tego narzędzie to oferuje między innymi łatwą aktualizację bazy sygnatur wirusów, raportowanie oraz skuteczne egzekwowanie jednej, spójnej polityki bezpieczeństwa dla całej sieci.

ESET Remote Administrator otrzymasz za darmo do każdej licencji biznesowej lub pakietu Enterprise Editon na ESET Endpoint Security i ESET Endpoint Antivirus ‘NOD32’.

ESET Remote Administrator

Główne zalety

Różne uprawienia dla wielu administratorów– Jeśli w firmie jest wielu administratorów posiadających dostęp do konsoli RA, każdy z nich może mieć zdefiniowane role. Dzięki temu odpowiedni administratorzy będą mieli dostęp tylko do przydzielonych im elementów. Dodatkowo możliwe jest zapisywanie do plików dziennika wszystkich działań administratora takich jak typ modyfikacji, czas zmiany oraz szczegóły działania.

Zdalna instalacja i aktualizacje – Korzystaj z łatwej instalacji zabezpieczeń w całej sieci i automatycznie dostarczaj aktualizacje do poszczególnych komputerów. Jeżeli posiadasz już oprogramowanie ESET możesz również dzięki konsoli dokonać upgradu do nowszej wersji aplikacji.

Synchronizacja z Microsoft Active Directory (AD) – Dzięki synchronizacji z AD możliwe jest zaimportowanie danych, struktury oraz grup użytkowników AD bezpośrednio do ustawień konsoli. ESET RA rozpoznaje konta z uprawieniami administratora i umożliwia ich użytkownikom wykorzystanie swoich danych z AD do autoryzacji w konsoli ESET RA.

Łatwe egzekwowanie polityk – Opcja zarządzania politykami bezpieczeństwa usprawnia edytowanie, łączenie lub przenoszenie reguł. Możesz też zaoszczędzić czas i skorzystać z polityk domyślnych.

Zaawansowany monitoring – ESET RA na podstawie plików dziennika umożliwia tworzenie wykresów i tabel z danymi na temat stanu bezpieczeństwa sieci. Dodatkowo administrator ma do dyspozycji panel graficzny w przeglądarce internetowej (ESET Dashboard) oferujący szybki przegląd statusu jednostek klienckich oraz samego z możliwością dostosowania widoku do własnych potrzeb.

Zaawansowane zarządzanie stacjami roboczymi – Wybierz jedną z dwóch opcji grupowania stacji:

  • Statyczne: Przypisywanie klientów w sieci do grup i podgrup, którym możesz nadać konkretne nazwy, co ułatwia późniejszą identyfikację;
  • Parametryczne: Automatyczne przypisywanie klientów do stale aktualizowanych grup tworzonych na podstawie konkretnych parametrów. Rozwiązanie to prowadzi do oszczędności jakże cennego czasu działu IT, który nie musi już szukać w sieci miejsc problematycznych lub zainfekowanych ani przygotowywać raportów i powiadomień na ich temat.

Główne funkcje

Zdalne skanowanie – Skorzystaj z możliwości zdalnego uruchamiania skanowania; zarówno planowanego jak i na żądanie.

Synchronizacja z Active Directory – Możesz łatwo instalować rozwiązania ESET w dużych firmach posiadających złożone sieci i grupować klientów, by zachować spójny układ sieci.

Zaawansowany harmonogram – Skorzystaj z ujednoliconego interfejsu dla wszystkich zadań; zarówno predefiniowanych jak i tych planowanych na bieżąco.

Centralne zarządzanie kwarantanną – Zarządzaj wszystkimi plikami poddanymi kwarantannie dzięki dostępowi do zestawienia folderów kwarantanny poszczególnych klientów. Możesz przywracać pliki poddane kwarantannie, usuwać je, bądź wykluczać z dalszego skanowania.

ESET Dashboard – Przejrzyste przeglądanie raportów bezpieczeństwa oraz wydajności serwera w przeglądarce internetowej.

Zwiększone bezpieczeństwo przesyłania danych – zabezpiecz przepływ Twoich danych za pomocą algorytmu AES (Advanced Encryption Standard).

Wsparcie wielu baz danych – ESET wspiera bazy MS Access, MSSQL Server, MySQL i Oracle.

Audyt pracy administratorów - ESET RA może gromadzić informacje w specjalnym logu, zapisującym każdy typ modyfikacji, w tym oznaczenie czasu i szczegóły działania każdego Administratora.

Sprawdzone rozwiązanie

Ogromne możliwości, jakie daje ESET Remote Administrator w zarządzaniu dużą siecią, zostały pozytywnie ocenione przez AV-Comparatives.Zapraszamy do współpracy!
Zespół MULTIRES.
Copyright by multires.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.