KONTAKT Z NAMI +48 533 133 600

Bezpieczeństwo

Firewalle i Unified Threat Management (UTM), Antywirusy, Storage i Archiwizacja.

Szkolenia

Szkolenia dla specjalistów IT oraz dla osób chcących podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.

Doradztwo

Profesjonalne doradztwo oraz wdrożenia rozwiązań serwerowych Microsoft Windows Server oraz Linux Server (Ubuntu, Debian, CentOS).

Menu strony
Partnerzy


Validacja

Valid XHTML 1.0 Transitional


NETASQ UTM - Funkcje

Netasq UTM

Kompleksowe zabezpieczenie sieci klasy UTM

Netasq UTM seria US - lider wydajności i bezpieczeństwa

UTM (Unified Threat Management) NETASQ jest wielofunkcyjnym urządzeniem do zabezpieczenia i monitorowania sieci lokalnej. UTM integruje w jednej obudowie wszystkie niezbędne elementy ochrony.

Poznaj możliwości rozwiązań NETASQ UTM.

Funkcje

 • Firewall - Kontrola połączeń
  UTM NETASQ wyposażony jest w wysokiej klasy stateful inspection firewall. Pozwala on na pełną kontrolę połączeń sieciowych. Definiowanie reguł jest zadaniem stosunkowo prostym. Intuicyjna konsola Web oraz analizator reguł pozwalają na wychwycenie ewentualnych błędów i sprzeczności w konfiguracji.
  Jako Administrator masz możliwość zdefiniowania wielu różnych zestawów reguł określających jaki ruch powinien być przez firewall przepuszczany, a jaki blokowany. Możesz ustawiać różne przedziały czasowe obowiązywania zbiorów reguł. Dzięki NETASQ ustalasz różne zasady filtrowania ruchu w godzinach i poza godzinami pracy, a także w dni wolne od pracy.
  Reguły na firewallu mogą być tworzone dla poszczególnych użytkowników.
 • IPS - Ochrona przed atakami
  Wielofunkcyjne urządzenia NETASQ UTM wyposażone są w unikalną, stworzoną w laboratoriach firmy technologię wykrywania i blokowania ataków o nazwie ASQ (Active Security Qualification). Technologia ASQ oferuje wysoką wydajność jednocześnie zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa. Efektywność rozwiązania uzyskiwana jest dzięki analizie przesyłanych pakietów na poziomie jądra systemu operacyjnego o nazwie NETASQ Secured BSD (NS-BSD).
  Analizie w poszukiwaniu zagrożeń i ataków poddawany jest cały ruch sieciowy od trzeciej do siódmej warstwy modelu OSI.
  Na schemacie poniżej znajduje się porównanie architektury systemu ASQ i tradycyjnych UTM.
 • IPS - Usuwanie złośliwego kodu
  Innowacyjna technologia NETASQ sprawia, że bezpieczeństwo idzie w parze z dostępnością aplikacji Web 2.0 dla użytkowników. Dzięki NETASQ możesz pozwolić użytkownikom na korzystanie z Facebooka czy Twistera i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo firmowej sieci. NETASQ usunie zagrożenie z kodu HTML i dostarczy pracownikowi bezpieczną treść witryny www. NETASQ zaprojektował moduł ASQ tak, aby nie tylko blokował podejrzany kod HTML, ale również usuwał szkodliwy kodu. System IPS sprawdza więc kod HTML i normalizuje go przed przesłaniem do użytkownika. Pozwala to wyświetlić przeglądarce oczyszczoną z zagrożeń stronę WWW.
 • IPS - Kontrola aplikacji
  Technologia NETASQ pozwala Ci kontrolować aplikacje sieciowe, z jakich korzystają użytkownicy. NETASQ wykrywa i blokuje aplikacje, które łącząc się z siecią mogą powodować infekcję lokalnej sieci szkodliwą zawartością. Rozwiązanie NETASQ sprawia, że odciążysz łącza internetowe przeciążane przez sieci peer-to-peer (P2P), zapewniając tym samym firmowej sieci wysoki poziom bezpieczeństwa.
 • VPN
  Wielofunkcyjny firewall NETASQ pozwala Ci na bezpieczne udostępnianie zasobów firmowej sieci na odległość. Możesz tworzyć bezpieczne połączenia VPN (Wirtualne Sieci Prywatne) pomiędzy odległymi od siebie oddziałami firmy, a także pomiędzy pracownikami w terenie a firmą. Dzięki NETASQ umożliwisz dostęp do sieci za pomocą smartfonów (iPad, iPhone). Ponadto możesz być spokojny nawet w razie awarii, ponieważ zapasowe tunele zestawiają automatycznie. Nie musisz interweniować. NETASQ posiada wbudowany serwer VPN. Kanały VPN mogą być tworzone pomiędzy użytkownikami pracującymi w terenie (tzw. zdalnymi użytkownikami) a siedzibą firmy (połączenia client-to-site) lub pomiędzy centralą a oddziałami firmy (połączenia site-to-site). Kanały VPN budowane są w oparciu o protokół IPSec, SSL lub PPTP. Mogą być szyfrowane z wykorzystaniem algorytmów DES, 3DES lub AES. Aby zapewnić ciągłość ruchu przesyłanego za pomocą tuneli IPSec VPN NETASQ obsługuje tzw. VPN failover, czyli w przypadku zerwania tunelu VPN (np. na skutek problemów z łączem) automatycznie zestawi się tunel zapasowy, przez który taki ruch automatycznie zacznie przechodzić. W ten sposób mamy gwarancję, że połączone ze sobą dwie lokalizacje sieci będą miały zapewnioną komunikację nawet w przypadku awarii łącza bez konieczności ingerencji administratora. Dostępność kanałów VPN w czasie może być ściśle nadzorowana - administrator systemu decyduje, w jakie dni i w jakich godzinach jest możliwe otwarcie danego kanału VPN. Urządzenia NETASQ zostały wyposażone w sprzętową akcelerację ASIC (Application Specific Integrated Circuit), która odpowiada za szyfrowanie tuneli IPSec, znacznie poprawiając ich przepustowość.
 • Audyt podatności
  Dzięki funkcji Audytowi podatności kontrolujesz jakie aplikacje sieciowe są zainstalowane na serwerach i stacjach roboczych. Wiesz z jakich wersji przeglądarek internetowych czy klientów pocztowych korzystają użytkownicy. Sprawdzasz pod jakim systemem operacyjnym działa wybrana stacja robocza. Wiesz także, jak zlokalizować w Twojej sieci nieaktualne oprogramowanie, które może być potencjalnym źródłem zagrożenia. Wiesz również jak pozbyć się związanego z tym ryzyka. Urządzenia NETASQ posiadają opcję skanowania wnętrza sieci w poszukiwaniu jej słabych punktów i potencjalnych zagrożeń. Tym samym firma NETASQ jest pierwszym i jedynym producentem urządzeń UTM, którego rozwiązania oferują kombinację systemu Intrusion Prevention ze skanerem wykrywającym zagrożenia wewnątrz sieci. Moduł Audytu podatności umożliwia administratorowi wykrywanie słabych punktów sieci firmowej poprzez wyszukiwanie nieaktualnych wersji oprogramowania na stacjach roboczych i wykrywania niedozwolonego typu ruchu wewnątrz sieci. W przypadku zidentyfikowania nieprawidłowości system automatycznie informuje o nich administratora, wskazuje zagrożone stacje oraz sugeruje administratorowi źródła, z których może on pobrać odpowiednie poprawki.
 • Filtr URL
  Filtr URL pozwala Ci na blokowanie użytkownikom dostępu do wybranych stron internetowych. Dzięki ścisłej współpracy firmy NETASQ z polskim dystrybutorem powstał jedyny filtr URL dedykowany na polski rynek – baza filtrowanych stron internetowych została stworzona na podstawie analizy nawyków pracowników polskich firm. Wyjątkowy moduł NETASQ dostarcza aż 53 kategorie tematyczne, według których sklasyfikowane są strony. Filtr jest standardowym wyposażeniem każdego urządzenia NETASQ UTM niezależnie od jego wielkości i posiadania twardego dysku. Jeśli jakiejś strony brakuje w klasyfikacji gwarantujemy dodanie jej w ciągu jednego dnia roboczego od Twojego zgłoszenia. NETASQ pozwala na blokowanie nie tylko stron po protokole HTTP, ale również tych w ruchu szyfrowanym (HTTPS).
  NOWOŚĆ NA RYNKU FILTRÓW URL
  Kategorie Tymczasowe są kategoriami aktualnymi tylko w wybranych okresach czasu. Dla przykładu: w czasie trwania Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 funkcjonuje kategoria EURO 2012 do której trafiają serwisy poświęcone turniejowi. Kategorie wraz z utrata aktualności zamienione są na kolejne.
 • Proxy https
  Skanowanie ruchu szyfrowanego - NETASQ daje Ci możliwość wykrywania niedozwolonego ruchu, który jest ukryty wewnątrz połączeń szyfrowanych (np. torrenty, komunikatory internetowe czy próby dostępu do niepożądanych stron internetowych). NETASQ analizuje ruch tunelowany wewnątrz protokołu SSL. Każde urządzenie pozwala na rozszyfrowanie i sprawdzenie zaszyfrowanego połączenia. Jeśli jest to ruch poprawny NETASQ ponowne zaszyfrowuje go i przesła dalej do odbiorcy.
 • Antywirus i Antyspam
  NETASQ posiada wbudowany system ochrony antywirusowej ClamAV. Na obecność wirusów sprawdzana jest cała poczta przychodząca i wychodząca (protokoły POP3 oraz SMTP). Wiadomości zawierające wirusy są automatycznie usuwane, a o zdarzeniu powiadamiany jest odbiorca poczty. Na obecność wirusów sprawdzane są też wszystkie odwiedzane przez użytkowników strony internetowe, zbiory pobierane z Internetu (ruch HTTP) oraz dane przesyłane przez FTP. Urządzenia NETASQ pozwalają pozbyć się niechcianych e-maili. NETASQ ma możliwość blokowania lub oznaczania wiadomości spamowych, dzięki czemu stanowią pierwszą linię ochrony przed niechcianą pocztą.
 • Kontrola użytkowników
  Polityki bezpieczeństwa dla pojedynczych użytkowników - wielofunkcyjne firewalle NETASQ pozwalają na stosowanie polityk bezpieczeństwa dla pojedynczych użytkowników. Jako administrator możesz przypisywać reguły bezpieczeństwa dla każdego z użytkowników. Możesz monitorować i analizować aktywności poszczególnych pracowników w sieci niezależnie od tego na jakiej stacji pracują. Dokładnie wiesz np. jakie stron internetowe przegląda i z jakich aplikacji sieciowych korzysta. Każde urządzenie NETASQ posiada wewnętrzną bazę LDAP (Lightweight Directory Access Protocol), która może być wykorzystana do przechowywania danych użytkowników niezbędnych podczas autentykacji (nazwa użytkownika, hasło, certyfikat itp.). Możliwe jest także użycie zewnętrznej bazy LDAP, co jest szczególnie użyteczne, gdy ta sama grupa użytkowników ma mieć możliwość dostępu do kilku urządzeń. NETASQ UTM współpracuje również z innymi bazami, jak RADIUS, Kerberos, Active Directory czy NTLM Server. Na każdym urządzeniu można stworzyć własną bazę użytkowników. Dzięki autoryzacji użytkowników możliwość zalogowania się do systemu może zostać ograniczona do określonych dni lub/i godzin. W zależności od tego, kto zaloguje się na danym komputerze zawsze będzie miał swoje uprawnienia.
 • Usługi sieciowe
  Zarządzanie dostępem do Internetu - UTM NETASQ wyposażony jest w wysokiej klasy stateful inspection firewall. Dzięki intuicyjnej konsoli konfiguracyjnej oraz analizatorowi reguł, który pozwala na wychwycenie ewentualnych błędów i sprzeczności, definiowanie reguł jest zadaniem stosunkowo prostym.
  Quality of Service (QoS) - urządzenie wyposażone jest w mechanizmy zapewniające priorytetyzację ruchu sieciowego oraz zarządzanie pasmem. Do poszczególnych reguł definiowanych na firewallu może zostać przypisany określony priorytet a do określonego typu ruchu (HTTP, VoIP) minimalna i maksymalna szerokość pasma, jaką może on wykorzystać.
  Load Balance - równoważenie obciążenia łącza.
  UTM NETASQ pozwala na jednoczesne utrzymywanie i wykorzystywanie kilku połączeń z Internetem. Ruch sieciowy może być rozkładany w takim przypadku równomiernie na wszystkie aktywne połączenia. W razie awarii któregoś z połączeń pozostałe automatycznie przejmują jego funkcję.
  High Availability - wysoka dostępność
  Wszystkie wersje urządzeń (poza najprostszym U30) mogą pracować w układzie High Availability, co daje możliwość pełnego zabezpieczenia sieci nawet w przypadku awarii sprzętowej. Wielu klientów korzystających z klastra HA oczekuje nie tylko tego, że w przypadku awarii jednego urządzenia drugie przejmie jego funkcje, ale również że w sytuacji, kiedy przez urządzenie przechodzi ważny dla firmy ruch wymagający ciągłej transmisji (np. VOIP, dostęp do farmy serwerów, dostarczanie Internetu dla innych firm), połączenie takie nie zostanie zerwane w momencie przełączania się urządzeń. I to właśnie oferują rozwiązania NETASQ pracujące w klastrze HA.
  Usługi i serwisy sieciowe
  NETASQ UTM zapewnia podstawowe usługi i serwisy sieciowe. Należą do nich między innymi serwer DHCP, DNS Proxy, serwer SNMP, NTP Client.
  Modem 3G
  Modem 3G firmy NETASQ jest sposobem na zapewnienie firmie dostępu do Internetu za pośrednictwem telefonii cyfrowej. Maksymalna przepustowość modemu to 7,2 MB/s i zależna jest od lokalizacji urządzenia, siły sygnału oraz zasięgu wybranego operatora komórkowego.


Zapraszamy do współpracy!
Zespół MULTIRES.
Copyright by multires.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.